uz nokaitēta jumtaVēsts garāmbraucējiem

Es nezinu, kāpēc apturēju mašīnu un savācu kaķi, kurš gulēja asinssarkanā peļķē uz asfalta, jo es tam neuzbraucu, un, stāvēdams ielas vidū ar kaķi pie krūts un prātodams, ko man ar viņu darīt, lai asinis nenosmērētu sēdekļus, es sajutu, cik tas vēl aizvien ir brīnumaini mīksts un silts, un, kad manīju dažu garāmbraucēju acīs trauksmi, es nojautu, kurš ir vainīgs, un sapratu, ka tikai tas ir bez vainas, kurš pabrauc garām pilnā ātrumā.

Andri Snær Magnason

Uz nokaitēta jumta ir stāsts par kāda Amerikas Dienvidu štata ģimeni krīzes apstākļos – uzmanības centrā ir vētrainas sievas un vīra attiecības. Šķietami sadzīviskās situācijas un ne reti dramatiskās attiecības dejas valodā glezno cilvēku psiholoģiskos portretus, parādot plašu raksturu spektru un atklājot, kādu ietekmi uz tiem atstāj ikdienas notikumu pavērsieni. Horeogrāfe lugas dramaturģisko materiālu izrādē izmantojusi kā impulsu dejas radīšana – sižets un tēli izmantoti ne tikai kā lugas ilustrācija kustībā, bet arī kā instrumenti drosmīgam eksperimentam ar izrādes struktūru (ainām, cēlieniem utt.), tēliem un simboliem, izmantojot gan dejas valodu, gan abstraktu fizisku darbību.

Veidojot izrādi, apvienība DEJAS ANATOMIJA 2009. gada vasarā 3 nedēļas pavadīja radošajā rezidencē tanzhaus nrw (Diseldorfā, Vācijā). Šajā laika posmā dejotājiem bija iespējams konsultēties pie tādiem pazīstamiem horeogrāfiem kā Paolo Fossa (Itālija), Zoë Knights (Austrālija), Martin Nachbar (Vācija, Nīderlande) u.c., kuri nesavtīgi sniedza padomus izrādes radīšanas procesā.

Radošā komanda:

Producents: UNITED INTIMACY, laikmetīgās dejas projekts DEJAS ANATOMIJA
Horeogrāfija: Sintija Siliņa un dejotāji
Dejotāji: Monta Vandere, Edgars Šļakota, Katrīna Albuže, Kristaps Ceļmalnieks
Kostīmi, vizuālais tēls: Vita Radziņa
Scenogrāfija: Vita Radziņa, Aldis Strods
Fotogrāfija: Druvo
Pirmizrāde: 25. februāris, 19:00 (Ģertrūdes ielas teātris)

Datumi:
26.februāris, 19:00 (Ģertrūdes ielas teātris)
5.marts, 19:00 (Ģertrūdes ielas teātris)
6.marts, 19:00 (Ģertrūdes ielas teātris)
25.marts, 19:00 (Ģertrūdes ielas teātris)
26.marts, 19:00 (Ģertrūdes ielas teātris)

Foto: www.druvoart.com