poster-vef

LAIKMETĪGĀS DEJAS IZRĀDES VEF KULTŪRAS PILĪ


Šī gada 28.septembrī plkst.19:00 VEF Kultūras pilī. viena vakara ietvaros skatītājiem būs iespēja redzēt trīs laikmetīgās dejas izrādes: horeogrāfes Fionas Milvordas (Lielbritānija) darbu “Settle”, horeogrāfes Elīnas Breices – “Ņem manas acis”, kā arī horeogrāfu Andra Kačanovska un Montas Vanderes izrādi “Jāņu nakts”.

Izrāde „Settle” ir izsmalcināts humora pilns stāsts par sešu dejotāju personībām; tās horeogrāfei Fiona Milvorde ir aptuveni 20 gadu darba pieredze, darbojoties kā dejotājai, pasniedzējai, horeogrāfei, un jau vairākkārtēja veiksmīga sadarbība, strādājot ar latviešu dejotājiem.

Pašmāju horeogrāfu Andra Kačanovska un Montas Vanderes veidotajā izrādē „Jāņu nakts” apcerēts latviskums un latviešu tradīcijas. Mūziku izrādei ir speciāli veidojušas dziedātājā Anta Eņģele un koklētāja Laima Jansone.

Savukārt Elīnas Breices iestudētā izrāde „Ņem manas acis” ir atkailināts stāsts par cilvēku savstarpējām attiecībām. Darbs ticis starptautiski novērtēts. Dejas konkursa “Baltic Movement Contest”, kas norisinājies šī gada augustā Gdaņskā, Polijā, un kura mērķis ir atklāt jaunus dejas talantus un atbalstīt viņus tālākā mākslinieciskā darbībā, tas saņēmis balvu kā labākā 2009.gada laikmetīgās dejas izrāde.

Visās izrādēs piedalās Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas nodaļas studenti.

Atbalstītāji/ rīkotāji: VKKF, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Profesionālās Mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija, VEF Kultūras pils, Dejas Anatomija
Biļetes: VEF kasēs un pirms izrādes
Informācija: Inese Auziņa (T.:2926 2198; auzina@gmail.com)

www.dance.lv

 

20.09.2009