LAIKMETĪGĀS DEJAS IZRĀDE “ŅEM MANAS ACIS” UZVAR “BALTIC MOVEMENT CONTEST 2009″

 

No 17. – 19. augustam Gdaņskas deju festivāla ietvaros notika pirmais “Baltic Movement Contest 2009″ konkurss, kura finālā 8 izrāžu konkurencē uzvaru un balvu par labāko laikmetīgās dejas izrādi ieguva horeogrāfes Elīna Breices (DEJAS ANATOMIJA) izrāde „Ņem manas acis“.

„Baltic Movement Contest“ ir laikmetīgās dejas konkurss, kas pulcē laikmetīgās dejas māksliniekus un deju kompānijas no Eiropas, Krievijas reģiona un īpaši Baltijas valstīm. Tā mērķi ir atklāt jaunus dejas talantus, atbalstot viņus tālākā mākslinieciskā darbībā, ieskicēt interesantākās laikmetīgās dejas aktualitātes šobrīd un stimulēt jaunas dejas „kustības“ izpausmes, veicināt mākslinieku un producentu, organizatoru sadarbību, radošo un praktisko ideju apmaiņu.

Lai piedalītos konkursa finālā izrādei vajadzēja iziet pusfināla atlases kārtu, pēc kuras žūrijas komisija deva ļoti pozitīvas atsauksmes un uzaicināja izrādi tālāk piedalīties konkursa finālā Gdaņskā.

Konkursa finālā piedalijās 8 dejas izrādes, kuras vērtēja starptautiska žūrija kuras sastāvā bija trīs profesionāli dejotāji un horeogrāfi: Teet Kask (Igaunija), Melissy Monteros (Kanāda), Susanny Leinonen (Somija).

Izrāde „Ņem manas acis“ tika radīta 2008. gada rudenī sadarbojoties horeogrāfei Elīnai Breicei (DEJAS ANATOMIJA) un Latvijas Kultūras akadēmijas 2. kursa studentiem (Kristīnei Vismanei, Madarai Juškai, Evai Vancānei, Elīnai Lutcei, Andrejam Filipovam un Edgaram Šļakotai) Latvijas Kultūras akadēmijas projekta Laikmetīgās dejas izrāžu iestudējumi ietvaros. Šo projektu 2008. gada sākumā aizsāka Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA).