grupas bilde copyDEJAS ANATOMIJAS komanda atgriezusies no viesizrādēm Sofijā, Bulgārijā un pavadot pēdējās izrādes šogad sadarbībā ar teātra grupu United Intimacy pasakas visiem atbalstītājiem, kolēģiem, draugiem, faniem un vispār saka – viss ir forši un dalās ar vizuāliem pierādījumiem no nesenā ceļojuma.

 

Īpašs paldies Maijai, Andrejam, Elīnai, Zanei, Andrim, Dāvim, Mārai, Atim, Petiai, Zori, Nikolajam.

 

16.12.2009

 

DEJAS ANATOMIJA PAR BRAUCIENU UZ SOFIJU

 

Reiz mēs devāmies. Nē, mēs devāmies pirms četrām vai piecām dienām no brīža, kad mēs to rakstām. Pašreiz kopīgā rakstīšana nedaudz apstājusies, jo pamanījām, ka mašīna čīkst. Iespējams, ka labējais aizmugurējais ritenis. Dāvis saka: “Ritenis nekad nevar aizripot, jo mašīna tā nav būvēta”. Vismaz viņam tā kāds esot teicis. Un Atis paziņo, ka viņš mākot nomainīt riepu. Kalnainie Slovākijas ceļi. Dāvis rausta mašīnu. Priekšā fūre. Un Atis klusībā cer, ka no tās varētu izbirt alus skārdenes. Sintija hroniste. Monta klusībā domā. Droši vien kaut ko. Māra ļoti nelaimīgā izteiksmē jautā nevienam: “Kāpēc Polija ir TIK liela?” Andris neredzams, nedzirdams. Laikam apsedzies ar savu neredzamnedzirdampadarošo kamuflāžas guļammaisu. Bet tas jau atpakaļceļa procesā. No Sofijas, kur Dejas Anatomija kopā ar fantastisku pavadošo sastāvu piedalījās Starptautiskajā mākslas forumā “Alter Ego 2009”, kurā mēs tikām uzņemti ļoti silti, jo esam no ziemeļiem.

 

DEJAS ANATOMIJA & CO

 

11.12. 2009

 

 

ZinnesisA.Pozarskis 035DEJAS ANATOMIJA DODAS UZ FESTIVĀLU SOFIJĀ, BULGĀRIJĀ
(05.12-11.12)

 

Laikmetīgās dejas projekts DEJAS ANATOMIJA ar izrādēm Ziņnesis un Es esmu dialogs pēc to izrādīšanām Latvijā uzaicināts piedalīties internacionālā mākslas forumā Alter Ego 2009, kas norisināsies no 7.-11.decembrim Sofijā, Bulgārijā un kuru organizē teātra laboratorija Alma Alter http://almaalter.com. Līdzās ne tikai vietējām pirmizrādēm, šis festivāls uzņems spāņu, austriešu, vācu, čehu u.c. skatuves mākslas formu pārstāvjus. Šī foruma mērķis ir atvērta satikšanās vieta tiem māksliniekiem, kuru radošie meklējumi sasaucas ar alternatīvā teātra idejām. Šī festivāla laikā notiks arī vairākas diskusijas starp māksliniekiem un teātra zinātniekiem, kā piemēram: alternatīvais teātris, kā alternatīva? Īpašā foruma tēma būs pasaule kā vieta patiesībai, kas apvienos notikumus veltītus Jerzy Grotowski (1933-1999, poļu teātra režisors, eksperimentālā teātra radītājs) un atklās visas tās idejas, kuras viņš attīstījis alternatīvā teātra žanrā.

 

02.12.2009